Forum Proeuropa
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

''IUBIRE FARA LACRIMI NU EXISTA!!''

2 participanți

In jos

''IUBIRE FARA LACRIMI NU EXISTA!!'' Empty ''IUBIRE FARA LACRIMI NU EXISTA!!''

Mesaj  AnDraDa Mier Noi 10, 2010 11:06 am

Cineva avea scris la statutus asta...astazi am reflectat si am realizat ca are dreptate..''iubire fara lacrimi nu exista'' iubirea doare...dar probabil ea nu ar mai exista fara fericire si durere caci nu le desparte decat un pas.Intr-o singura clipa iti poti seama ca ai pierdut tot... sa simti ca totul sa prabusit.Din pacate in acele momente nu simti decat durere clipele frumoase...fericirea ...raman undeva in urma.E nevoie de mult timp apoi sa-ti amintesti de ele..probabil o vei face atunci cand ceva sau cineva te va face iar fericit....Dar pana atunci nu simti decat durerea...Se spune ca nu poti rani cu adevarat decat pe cei pe care-i iubesti. Eu as mai spune si ca nu poti fi ranit cu adevarat decat de cei pe care-i iubesti...Cum ar putea sa te dezamageasca pana la lacrimi si durere..cineva care iti este indiferent? De ce l-ar durea pe cel care nu te iubeste ca tu suferi?Nu...!! ar trece nepasator..poate ca ar arunca o privire si si-ar vedea de drum. Dar asta nu lasa urme...indiferenta lasa doar mici ''vanatai'' uitate si vindecate repede.Se mai spune si ca iubirea adevarata doare... un alt mare adevar!! si nu cred ca e nevoie sa ne limitam la filozofii...oricare dintre noi cred ca a simtit pe propria piele... cat de dureroasa e dragostea de ori ce fel.Si ca sa nu mai sufere,sa nu mai rabde durere..unii se inchid,prefera sa nu se mai expuna,sa nu mai iubeasca....Dar cum ar fi?...sa nu mai simti durere,sa nu mai iubesti.sa nu mai simti nimic? Ar fi sa traiesti doar pentru placere...iar placerea nu e decat un drog....un drog care ajunge sa nu te mai satisfaca...caruia trebuie sa-i maresti doza sa simti ceva...si tot asa pana la moarte. E usor sa iei un lucru si sa nu stii care-i e scopul...sa spui ca rostul lui e acela care ti l-ai imaginat tu.Ne e simplu sa luam filozofi de genul ''viata e facuta pentru placere'' dar in cele din urma ajungem sa vedem lipsa de continut. Omul e facut sa sufera,sa traiasca, sa iubeasca...iubirea doare!! si orice am face eliminand-o ne duce la goliciune...altfel spus daca iei una te trezesti si cu cealalta,daca incerci sa le elimini pe amndoua te trezesti fara un rost in viata...Orice durere ne intareste...orice in viata e trecator...iubirea,fericirea,durerea...nu ne ramane decat puterea noastra de a merge mai departe chiar si atunci cand totul sa prabusit..de a ne ridica sa o luam iar si iar de la capat..poate schimbati...poate increderea noastra va mai scadea...dar nimic nu e intamplator. Din orice dezamagire invatam ceva..orice durere e o lectie... pe care am face bine sa o tinem minte!! Cineva imi spunea cu putin timp in urma''nici nu stim cat putem duce'' si cred ca are dreptate.....in viata asta facem...iubim,suferim,pierdem pe cei dragi...intr-un singur moment poti realiza ca ai pierdut totul...tot ce ai sperat sa naruit...tot ce ai crezut nu mai exista....sa treci de la extaz la agonie...intr-o singura clipa...Dar asta e viata...cruda...minunile nu exista...sa nu refuzam realitatea!! Ne vom ineca in propriile vise si sperante.
AnDraDa
AnDraDa
Moderator
Moderator

Zodiac : Taur
Mesaje : 301
Puncte : 496
Apreciat : 19
Inscriere : 13/04/2010
Varsta : 40
Localizare : Italia

https://webeurop.forumgratuit.ro/

Sus In jos

''IUBIRE FARA LACRIMI NU EXISTA!!'' Empty Cu timpul...

Mesaj  AnDraDa Mier Dec 22, 2010 6:35 pm