Forum Proeuropa
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

NU VREAU LACRIMI.....

3 participanți

In jos

NU VREAU  LACRIMI..... Empty NU VREAU LACRIMI.....

Mesaj  marymar Mar Mai 11, 2010 1:00 am

Demult...credeam ca viata, este o gara...a trenurilor ce vin si pleaca spre...fericire!Apoi, am realizat ca este gara..suferintelor!Zambind....am alergat sa prind..un loc, in trenul sperantelor amplinite. Acum, tristetea...scrie, eu o privesc din umbra, locurile erau ocupate spre fericire...asa ca m-am multumit cu un bilet mai ieftin,,spre tristete! Obosita...m-am resemnat, si am plecat in calatoria vietii. Drumul a fost anevoios...si greu, dar odata urcata, nu am mai putut cobora!Prin fatza ochilor mei...vad tristete si chipuri schimonosite de dureri, nespuse.... Trenul alearga, pe calea ferata....a sufletelor , iar eu obosita de calatorie...astept o alta gara, care se zareste in departare. Lacrimi fierbinti ..coboara usor, pe chipul tristetilor....
Calatoria,spre sfarsit...este departe, iar eu mai am de asteptat..si tu....si tu....
Asteptand, tacuta si invatand ca asteptarea..este balsam pentru suflet, sfasiata de dureri launtrice, te rog pe tine calatorule..de langa mine...sa astepti, o gara ,dar fara lacrimi.......Nu vreau lacrimi....... NU VREAU  LACRIMI..... 835778
marymar
marymar
Moderator
Moderator

Zodiac : Berbec
Mesaje : 118
Puncte : 341
Apreciat : 24
Inscriere : 11/02/2010
Varsta : 49
Localizare : Murcia-Spania

Sus In jos

NU VREAU  LACRIMI..... Empty Re: NU VREAU LACRIMI.....

Mesaj  ErHaRd Mar Mai 11, 2010 2:27 am

Fericirea deplina nu exista pentru nici un om. Si asta poate, fiindca nu am stii sa o apreciem, sa ne bucuram de ea. Insa ce e paradoxal la om este ca alearga toata viata in cautarea ei, iar la sfarsit, cand este de parere ca a gasit-o, este prea obosit sa-i mai faca fata. De aceea trebuie sa profitam de fiecare strop de fericire care ne este oferit in viata. Dar poate ca asta este cel mai greu lucru pentru fiinta umana. Aspiram la ceva ce nu putem atinge niciodata. Ar trebui sa intelegem, pentru ca avem aceasta capacitate, ca o persoana nu este valoroasa prin momentele de fericire pe care le-a avut. Este valoroasa prin momentele dificile ale vietii, cand totusi a crezut ca exista fericire in orice lucru, oricat de mic ar fi.


NU VREAU  LACRIMI..... Erhard10
------------------------ NU VREAU  LACRIMI..... 522205 ---- NU VREAU  LACRIMI..... 747391 ---- NU VREAU  LACRIMI..... 522205 -------------------------
ErHaRd
ErHaRd
Administrator
Administrator

Zodiac : Rac
Mesaje : 272
Puncte : 1335
Apreciat : 15
Inscriere : 21/11/2009
Varsta : 44
Localizare : Valencia-Spania

https://webeurop.forumgratuit.ro

Sus In jos

NU VREAU  LACRIMI..... Empty ...alegeti ultima noapte in care sa adormi ...refuzand fericirea scumpa MARY

Mesaj  lady_hawk Mar Mai 11, 2010 7:04 am

Linistea sufleteasca trebuie sa o gasesti atunci cand simti ca traiesti, ca inca te bucuri de tot ce e pe lume! De fiecare raza de soare, de fiecare picatura de ploaie, de fiecare clipa traita... Sa iubesti pana si praful care iti provoaca alergii, pentru ca te face sa simti !!! Iubeste orice te face sa simti, sa stii ca inca esti vie, ca inca te poti bucura de viata... ca viata ta inca are multe sa-ti arate si sa-ti ofere... orice iti arata ca sufletul tau simte...
Linistea sufleteasca... nu stii cand o s-o gasesti... si nu stii daca iti doresti acum sa-ti linistesti sufletul !!! Inca poate sa alerge... inca esti vie... traiesti...
Viata este acolo unde te regasesti, momentul in care simti ca iti apartine clipa si ca in ea sta ascunsa o viata intreaga!.....

ce es te in creierul tau ?
am fost intrebata ..
si e u am rasp uns .. un munte cu seninanate ..
si m.au luat si m.au d us cu munte cu tot
si ma sprijineam in tacere ..de stancile luminate ..

acolo e lumina mea ...o s imt ...dar ma voi considera mai bogata sufleteste ..
pentru ca intr.o zi ... am invins invins caldura si am invatat s.o pretuiesc ...pentru ca vantul avestui anotimp mi.a spus secrete pe care nu l e voi spune nimanui ...pentru ca cerul si pamantul ,,,fiecare dupa caz ..mi.au promis ..sa ma rpimeasca in sufletul lor ..atunci cand va fi sa fie ! asta e linistea pe care mi.o doresc ... si ma voi intoarce printre oameni .. si voi incerca sa.i iubesc ..si sa nu.i judec ..pentru ca.si doresc .. poate ca mine uneori ..ALTCEVA ..decat ceea ce au ... n.am sa spu n nimic despre tine caci nu incap in cutia asta de comentarii toate cuvintele c a re sa te descrie pe ti ne asa cum esti ..dar te asigur ca undeva acolo sus se vede un portret gata facut ..si ma bucur sa vad asemenea oameni ca tine ..care sa ne dea de gandit .. pri n atitudinea lor si pe care sa.i i ubim....PENTRU TINE ..CAPRIOARA ...
NU VREAU  LACRIMI..... Eebb669921c35b61734ce05
lady_hawk
lady_hawk
Membru
Membru

Mesaje : 53
Puncte : 125
Apreciat : 8
Inscriere : 07/05/2010
Localizare : Suedia

Sus In jos

NU VREAU  LACRIMI..... Empty Re: NU VREAU LACRIMI.....

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum