Forum Proeuropa
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Viata merita traita....

4 participanți

In jos

Viata merita traita.... Empty Viata merita traita....

Mesaj  AnDraDa Joi Mai 06, 2010 3:47 am

O viata avem.... si trebuie traita, sa ne bucuram din plin de toate frumusetile ei....de tot ce ne ofera....Cel mai des intalnit sfat.Cea mai persistenta ,,voce''...din mintea noastra....Dar cati dintre noi spunem ''DA'' vietii? Sa nu refuzam nimic....sa spunem da..noilor provocari?? De ce oare de cele mai multe ori...ne este teama...de a merge mai departe...de a trece peste anumite lucruri...de a accepta realitatea...Realitatea este ca..orice are un sfarsit...si intodeauna exista un nou inceput. Avem nevoie doar de curaj... Curajul de a ne gandi mai mult la noi insine....puterea de a renunta odata cu acel ''sfarsit'' si de a da curs acelui ''inceput''.Pentru toti cei care au putere si curaj....TRAITI-VA VIATA!!! nu refuzati dreptul la fericire... suntem muritori Viata merita traita.... 929646
AnDraDa
AnDraDa
Moderator
Moderator

Zodiac : Taur
Mesaje : 301
Puncte : 496
Apreciat : 19
Inscriere : 13/04/2010
Varsta : 40
Localizare : Italia

https://webeurop.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Viata merita traita.... Empty Re: Viata merita traita....

Mesaj  ErHaRd Lun Mai 10, 2010 8:37 am

Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieste ca si cand ar fi ultima zi pe pamant. Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai, cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait, cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca....iubeste-ti viata si mai ales prietenii...E cel mai de pret lucru.


Viata merita traita.... 319626 Viata merita traita.... 185266 Viata merita traita.... 67415
ErHaRd
ErHaRd
Administrator
Administrator

Zodiac : Rac
Mesaje : 272
Puncte : 1335
Apreciat : 15
Inscriere : 21/11/2009
Varsta : 44
Localizare : Valencia-Spania

https://webeurop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Viata merita traita.... Empty Re: Viata merita traita....

Mesaj  cata Mar Iul 06, 2010 2:03 pm

"Expune-te celei mai profunde frici, dupa aceea frica nu mai are nicio putere asupra ta si frica de libertate se va micsora si va disparea. Atunci esti liber", spunea Jim Morrison.

„Prudenţa-i o bătrînă bogată şi urîtă căreia-i face curte neputinţa.”
Jim Morrison
cata
cata
Membru
Membru

Mesaje : 128
Puncte : 157
Apreciat : 8
Inscriere : 02/07/2010
Localizare : Romania

Sus In jos

Viata merita traita.... Empty Re: Viata merita traita....

Mesaj  Ana-Maria Mier Iul 07, 2010 8:46 am

Viseaza ca si cum ai trai pentru totdeauna .....


Traieste ca si cum maine ai muri ..


"JAMES DEAN "
avatar
Ana-Maria
Membru
Membru

Zodiac : Rac
Mesaje : 7
Puncte : 8
Apreciat : 1
Inscriere : 24/06/2010
Varsta : 36
Localizare : scotia

Sus In jos

Viata merita traita.... Empty Re: Viata merita traita....

Mesaj  cata Mier Iul 07, 2010 10:57 am

" Privesc viata precum un pasager important de pe Titanic:s-ar putea sa nu ajung la destinatie,dar macar merg la clasa intai."
ARTHUR BUCHWALD
cata
cata
Membru
Membru

Mesaje : 128
Puncte : 157
Apreciat : 8
Inscriere : 02/07/2010
Localizare : Romania

Sus In jos

Viata merita traita.... Empty Re: Viata merita traita....

Mesaj  AnDraDa Lun Sept 06, 2010 9:13 am

Asteptarea este dureroasa, uitarea este dureroasa..dar cea mai mare suferinta este aceea de a nu sti ce sa faci.Trebuie sa risti, vom intelege miracolul vietii pe deplin doar atunci cand vom permite neasteptatului sa se intample...
AnDraDa
AnDraDa
Moderator
Moderator

Zodiac : Taur
Mesaje : 301
Puncte : 496
Apreciat : 19
Inscriere : 13/04/2010
Varsta : 40
Localizare : Italia

https://webeurop.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Viata merita traita.... Empty Re: Viata merita traita....

Mesaj  AnDraDa Lun Sept 06, 2010 9:30 am