Forum Proeuropa
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Lectie de viata ..condamnat la viata

In jos

Lectie de viata ..condamnat la viata  Empty Lectie de viata ..condamnat la viata

Mesaj  excelsis Sam Noi 12, 2011 11:42 am

Am fost oarecum trasa de maneca imporopriu spus evident de catre Lo dezbatand un subiect f. interesant legat de OAMENI ...si m,am gandit sa vin cu o completare prin a va reda un fapt petrecut curand ,,,subscriu ...
https://www.youtube.com/watch?v=W86jlvrG54o&feature=player_embedded
a emotionat pe toata lumea cu povestea lui de viata, dar si cu modul în care a interpretat melodia aleasa pentru auditia la X Factor Australia.
Adoptat si crescut de o familie din Australia, Emmanuel i-a impresionat, în urma cu câteva zile, pe membrii juriului cu piesa „Imagine" a lui John Lennon.

El si fratele lui Ahmed au fost adoptati din Irak, amândoi suferind de deficiente ale membrelor din cauza razboiului chimic ce a lovit tara lor pe când erau mici.

Amândoi au fost abandonati la un orfelinat, dar au fost salvati de sefa unei fundatii umanitare de la Antipozi.

Întrebat ce vârsta are, tânarul a precizat ca nu stie când s-a nascut, dar visul lui e sa câstige concursul.

..cu sufletul suflet ..am vizionat aceasta lectie de viata ..si ,,tac ,,cuvintele sunt de prisos ..DULCE_AMARA fericire ..daca se poate aplauda astfel durerea atunci palmele ar putea fi numite lacrimi ..
.. stau in fata unui ecran cu lacrimile care curg fara sa le pot opri incercand sa astern pe o coala virtuala ganduri ce ma bantuie primind inca o lectie de viata ..niciodata sa nu te lasi infrant nu atata timp cat ai langa tine persoanele dragi si mai ales pe DUMNEZEU..am invatat ca bucuria poate veni de la o floare ,de la un suras .si de pe chipurile dragilor semeni ..
Iubirea si suferinta devin impreuna armonie ..e ca o lacrima slefuita pentru inima lor ... continui sa exist dar nu pot vorbi despre mine astazi ..iar cel ce ocoleste suferinta moare incet .pentru ca nimic nu poate inlocui atingerea
pe unde cuvintele pareau
lacrimi si zambete amare ..
mi.a fost sete si foame
de niste cuvinte Omenesti ..
de niste sentimente ..
e bine,,nu suntem GoiLectie de viata ..condamnat la viata  Masca-fariseism
pe dinauntru ....
mai suntem ..
am mai invatat sa palpezi fiinta care esti ..sa cautam cu inima ..sa dialogam ..sa ne imblanzim ..sa ne facem legaturi ,,sa avem nevoie unul de altul ..Apoi va fi minunat pentru ca ne vom amintii unii de altii ,,vom descoperii cat pretuieste fericirea si nimic nu va mai fi intamplator .
In fond ceea ce cautam ..ar putea fi gasit intr.o singura floare sau intr.un singur strop de apa ..
..Poate ca nu ar fi rau sa ne gandim cu totii o secunda ,ca in urma gesturilor noastre necugetate .moare cate o floare pe secunda ..
Lectie de viata ..condamnat la viata  >q=tbn:ANd9GcQZheSQq5lCw_vlSjv9C6Ria3HSpQ4hwXmQ_CP2TVRbUbMZA8aw
Facerea lumii
Pe un pisc pustiu
Un batran a venit sa moara
Din nou toamna ..anotimpul in care inca mai astept noaptea sa pot reinventa culorile ..
Lectie de viata ..condamnat la viata  Sosea+viu+colorata+toamna
..Pentru ca imi plac oamenii ,,
ii iubesc pentru cau suflete de diferite culori .mai toti ..
suflete fie ele deschise uitate ,parasite ,fericite .etc
suflete galbene ,rosii ,mov ,sau verzi ,
http://i0.peperonity.info/c/9AC837/679304/ssc3/home/075/mandrie.si.prejudecati/albums/0050052kblr.gif_320_320_256_9223372036854775000_0_1_0.gif
Preferatele mele sunt rosii
Intr.o lume in care numarul celor albi sau negrii au crescut vertiginos
As vrea sa vad mai multi colorati ...asa ca .
domnule DUMNEZEU.
Mai arunca te rog si saptamana viitoare ..o cutie cu vopsele
din acelea bune din import .
http://a2.img.v4.skyrock.net/a2a/poete28/pics/399278192_2.gif

Promit solemn ca ii voi colora eu pe toti ..
inclusiv pe mine .
excelsis
excelsis
Membru
Membru

Mesaje : 14
Puncte : 32
Apreciat : 4
Inscriere : 05/11/2011
Localizare : Danemarca

https://webeurop.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum