Forum Proeuropa
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

...numele tau mama ...

3 participanți

In jos

...numele tau mama ... Empty ...numele tau mama ...

Mesaj  lady_hawk Lun Mai 10, 2010 12:21 pm

Ti.am scris numele tau pe fiecare piatra ,,
Care mi.a ranit talpile goale ..
Si strigatul lor mi.au urmarit anii ..
Ti.am taiat numele in scoarta fiecarui copac ..
Ce mi.a luminat visurile ..
SI mangaierea lor mi.a urmarit dragostea ..
Ti.am ingropat numele adans in CER...
Pentru a.l avea mereu deasupra mea ..
...SUPREMA JUDECATA..
Si .o razbunare albastra mi.a urmarit acele visuri ..
Ti.am sapat atunci numele in trupul meu ..

Si.acum te striga uriase ...NUMELE TAU ...

CAT DE SCUMPA POATE FI O MAMA !!!! [b]

" alt="" />
lady_hawk
lady_hawk
Membru
Membru

Mesaje : 53
Puncte : 125
Apreciat : 8
Inscriere : 07/05/2010
Localizare : Suedia

Sus In jos

...numele tau mama ... Empty Re: ...numele tau mama ...

Mesaj  ErHaRd Mar Mai 11, 2010 3:43 am

Mama! Mama este totul pentru mine. Ea mi-a daruit viata , m-a alintat la sanu-i si m-a invatat a vorbi.

Cand mic eram , si mai greseama , mama avea intotdeauna un cuvant de incurajare pentru mine , chiar si atunci cand era foarte dezamagita. Dupa o vorba buna si o mangaiere din partea ei totul disparea. Iubirea ei era nepretuita , era un tablou de pus in rama. Alaturi de mama , bolta vietii mele e linistita , fara nori , senina. Ea este o floare sfanta care-mi este invatator, ingrijirot, dar mai presus de toate prietena. Este ca o carte de povesti care-mi spune ce este bine si ce este rau , ce este frumos si ce este urat , ce este drept si ce este nedrept si cum sa fiu om in viata , cum sa inteleg trecerea prin ea. Mama este lumina vietii mele ce nu se stinge niciodata. E luceafarul ce apare in noaptea misterioasa.

As vrea sa ramana mereu langa mine , sa-mi zambeasca cu ochii mari si limpezi , sa ma alinte si sa ma ajute cand am nevoie.




...numele tau mama ... 263543


Ultima editare efectuata de catre Erhard in Mar Mai 11, 2010 5:58 am, editata de 1 ori
ErHaRd
ErHaRd
Administrator
Administrator

Zodiac : Rac
Mesaje : 272
Puncte : 1335
Apreciat : 15
Inscriere : 21/11/2009
Varsta : 44
Localizare : Valencia-Spania

https://webeurop.forumgratuit.ro

Sus In jos

...numele tau mama ... Empty numele tau mama....

Mesaj  marymar Mar Mai 11, 2010 5:55 am

Nu, vreau si nu pot scrie nimic...aici, pentru ca nu v-a putea nimeni citi fara ca macar o lacrima sa nu ii alunece pe fata.Draga...fata, asa cum mi-ai cerut ieri...vei ramane sora mea virtuala...Si...asa impreuna , mana de mana...plecam mai departe ...viata cu bune si rele ne cheama!! Este o promisiune pe care incerc sa o tin....Oriunde ai fi..in orice colt de lume, sa-ti fie bine!!


...numele tau mama ... 150372

Marymar
marymar
marymar
Moderator
Moderator

Zodiac : Berbec
Mesaje : 118
Puncte : 341
Apreciat : 24
Inscriere : 11/02/2010
Varsta : 49
Localizare : Murcia-Spania

Sus In jos

...numele tau mama ... Empty Re: ...numele tau mama ...

Mesaj  lady_hawk Mier Iun 09, 2010 4:47 pm

am scris pe fuga ..simteam nevoia sa.i vorbesc ...asa ...dintr.o data ... cuvintele acestea vor sa Inlaature ceata vremurilor cazuta peste imaginea mamei ..
Dincolo de zbaterile monotone ale timpului omenesc... lumina ei blanda o simt chiar si acum.. aici.. langa mine... Lumina ei,...patrunzind prin crapatura unor zile pustii... singuratice.
Mama era odata demult o femeie foarte frumoasa.. apoi taina ei s.a apropiat de pamint.... Era o mare de ingrijorare... de teama si resemnare... de prea deplina intelegere a partii dinlauntru... ascunsa... a lucrurilor.
Astazi... cand cuvintele acestea au ajuns in fata ochilor vostri.. mama nu mai este.. dar apele oglinzilor ii redau trasaturile cand chipul meu... inca tanar.. se rasfrrange in ele....
Am masurat cu gandul si cu pasul... cu zilele şi cu noptile timpului meu... singuratatea si am inteles ca ea va pieri doar odata cu mine.
Aici.. atat de departe de Orasul Parasit... sufletul meu incearca sa uite.... Dar dincolo de nesfarsitele coridoare ale aducerilor aminte... in adancurile calme ale acelui loc unde vremea care trece nu schimba niciodata nimic... exista o ruga tacuta, .......ascunsa........ pentru mama mea ,,si de asemenea ptr mama TA ....
ITI MULTUMESC PENTRU COMENTARIUL TAU CALD MARYMAR,, PE KARE IL VOI PURTA PE NISIPUL CLPESIDREI NEIERTATOARE ...
CU ACEEASI DRAGOSTE .
...ROXANA ,,,SYS ,


...numele tau mama ... 107d156718
lady_hawk
lady_hawk
Membru
Membru

Mesaje : 53
Puncte : 125
Apreciat : 8
Inscriere : 07/05/2010
Localizare : Suedia

Sus In jos

...numele tau mama ... Empty Re: ...numele tau mama ...

Mesaj  lady_hawk Mier Iun 09, 2010 4:58 pm

a scris:Mama! Mama este totul pentru mine. Ea mi-a daruit viata , m-a alintat la sanu-i si m-a invatat a vorbi.

Cand mic eram , si mai greseama , mama avea intotdeauna un cuvant de incurajare pentru mine , chiar si atunci cand era foarte dezamagita. Dupa o vorba buna si o mangaiere din partea ei totul disparea. Iubirea ei era nepretuita , era un tablou de pus in rama. Alaturi de mama , bolta vietii mele e linistita , fara nori , senina. Ea este o floare sfanta care-mi este invatator, ingrijirot, dar mai presus de toate prietena. Este ca o carte de povesti care-mi spune ce este bine si ce este rau , ce este frumos si ce este urat , ce este drept si ce este nedrept si cum sa fiu om in viata , cum sa inteleg trecerea prin ea. Mama este lumina vietii mele ce nu se stinge niciodata. E luceafarul ce apare in noaptea misterioasa.

As vrea sa ramana mereu langa mine , sa-mi zambeasca cu ochii mari si limpezi , sa ma alinte si sa ma ajute cand am nevoie.



ERH ..cuvintele tale sunt mai pretioase k razele soarelui...
stau in tacere...numai asa pot auzi si pretui aceste cuvinte....
A sapat adanc in mine, pana,n fericire,
Periculos de aproape uneori.... s.as vrea,
Sa.mi declar, sus si tare prima iubire,
O ador, o respect, este maicutza mea...

As vrea sa.i spun c.o iubesc, dar ea deja stie,
As vrea s.o alint, s.o sarut, ca pe.o floare,
Ea e aceea care.mi tine mereu partea mie,
Iubindu.ma cum sunt, mangaindu.ma cand ma doare.....




...numele tau mama ... 263543
...numele tau mama ... 1fcd157274
lady_hawk
lady_hawk
Membru
Membru

Mesaje : 53
Puncte : 125
Apreciat : 8
Inscriere : 07/05/2010
Localizare : Suedia

Sus In jos

...numele tau mama ... Empty Re: ...numele tau mama ...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum