Forum Proeuropa
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

VISUL

2 participanți

In jos

CREZI CA ORICE VIS ESTE REALIZABIL?

VISUL Vote_lcap75%VISUL Vote_rcap 75% 
[ 3 ]
VISUL Vote_lcap25%VISUL Vote_rcap 25% 
[ 1 ]
 
Total voturi : 4
 
 
Sondaj inchis

VISUL Empty VISUL

Mesaj  noelo Mar Ian 11, 2011 4:19 am

Ce iti doresti? Care este visul tau cel mai mare?
Daca este logic si omeneste posibil, daca exista o cale reala pentru a-l atinge, daca vibrezi de bucurie cand te gandesti la asta, atunci iti este disponibil!
Intotdeauna, orice vis vine insotit de posibilitatea de a-l implini. Altfel nu ar exista! Tot ce se intampla are un sens, nimic nu apare aleator. Nici eu nici tu, nici intalnirea noastra. Chiar si durerea vine pentru a ne arata ceva, pentru a ne ajuta sa crestem..
Orice se intampla este perfect asa cum este!

Viata este un film. In fiecare zi jucam propriul nostru rol. Dar suntem atat de prinsi in mrejele cotidianului incat nu mai vedem asta.
Ne putem detasa? Putem fi spectatori ai propriului nostru film? Il putem “regiza”?

VISUL 303580
noelo
noelo
Moderator
Moderator

Zodiac : Leu
Mesaje : 82
Puncte : 275
Apreciat : 31
Inscriere : 14/12/2009
Varsta : 45
Localizare : SPANIA

https://webeurop.forumgratuit.ro

Sus In jos

VISUL Empty Re: VISUL

Mesaj  AnDraDa Mar Ian 11, 2011 6:20 am

Daca luam logic cuvantul ''vis'' atunci visul ramane doar un vis...poate fi disponibil dar nu intotdeauna posibil.Toti avem vise,toti ne dorim...lucruri cate din ele se implinesc? Daca vrem sa fim optimisti atunci da am putea spune ca ori ce vis se poate implini trebuie doar sa credem in el.Insa optimismul mai dispare odata cu dezamagirile.Suntem construiti asa sa visam sa speram...altfel viata ar fi prea grea...mereu ne afundam in sperante pt a nu simti greutatea vietii...si cand ceva nu merge bine spunem''se putea si mai rau''e doar o autosugestie pt ca a sta sa ne plangem de mila e si mai greu. E adevarat ca in mare parte viata noastra proprie depinde de deciziile care le luam dar spectatori nu suntem si nu vom fi niciodata...suntem doar rolul principal si nu intodeauna depinde doar de noi...ca in orice film...sunt roluri secundare si negative. In orice moment se poate schimba cursul ''actiunii'' si nu se datoreaza neaparat unui lucru pe care il faci tu. Rolling Eyes
AnDraDa
AnDraDa
Moderator
Moderator

Zodiac : Taur
Mesaje : 301
Puncte : 496
Apreciat : 19
Inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Italia

https://webeurop.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum