Forum Proeuropa
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

O poveste....

2 participanți

In jos

O poveste.... Empty O poveste....

Mesaj  AnDraDa Sam Sept 11, 2010 7:11 am

A inceput cu cateva cuvinte...un salut...o gluma...avea ceva atat de diferit, un caracter aparte.Era o placere imensa sa-i citesc randurile,cuvintele putin ocolitoare...au urmat discutii nesfarsite despre...totul si nimic. Ne scriam ore in sir fara un inteles anume dar ne simteam atat de bine....niciodata nu era deajuns timpul....orele treceau mult prea repede si venea asteptarea...unei alte zile...O alta zi, un alt fior, cu fiecare zi mai...puternic. o noua traire, o noua dorinta,o noua speranta.... zi de zi tot mai mare...Acum o alta asteptare,nici nu stiam ca rabdarea mea e nelimitata...cand toata viata am fost o fiinta nerabdatoere, niciodata nu am stiut sa astept...dar din dorinta de a revedea acel chip...de a citi un ''buna'' cred ca pot astepta o viata....sa stiu ca simt pt un alt minut...acea traire,acel fior,acea emotie care ma tine vie...Ne dorim atat de multe in viata dar sunt momente cand iata...ne multumim cu putin...acel putin care are puterea de a ne duce departe acolo unde am vrea sa fim....cu sufletul,cu inima...cu intreaga fiinta...acel putin care ne da speranta....Acel putin care iti da putere sa mergi mai departe,sa speri ,sa crezi ca intr-o zi totul va fi posibil...ca visele pot prinde viata.....