Forum Proeuropa
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

..ma intreb mereu ...

In jos

..ma intreb mereu ... Empty ..ma intreb mereu ...

Mesaj  lady_hawk Joi Aug 05, 2010 6:35 pm

Nu credeam ca exista in jurul meu persoane cu un suflet atat de bun ..Nu am oferit nimic.
..Zambesc!!!

Fiindca spre surprinderea mea nu toti oamenii sunt falsi sau pe

interes. Se pare ca maiisunt unii care daruiesc cu placere fara sa

ceara nimic in schimb..Eu vreau sa le multumesc acestor persoane.

Multumesc !! Multumesc !! Multumesc !!
..ma intreb mereu ... 585252jzxa37nmgf
..acum vin si intreb ...de ce oamenii au dubla personalitate?Oricat ar vrea sa joace diferit ...ar fugii..oricat de mult s.ar ascunde dupa acele masti...ochii spun intotdeauna adevarul ....
..si ce rost are? ...pentru ce alegi Tu sa joci rolul altcuiva in viata ta????..Pentru bani? ..pentru faima? ..pentru respect?pentru prieteni? ...hmmm daca gandesti asa ma faci sa rad la propriu...
..Pentru ca banii se fac ei ..Respectul il primesti cand la randul tau respecti...si daca tu ma minti in fata...cum vrei sa fii respectat?..Prietenii adevarati sunt langa tine pentru ceea ce esti ca persoana..nu pentru bani sau pentru talentul tau de actor...Faima? ..ce e faima pana la urma? ..care este rolul ei pe aceasta lume?..toti cei faimosi regreta ca viata lor e plina de oameni care nu.si arata sentimentele cu adevarat...care se lingusesc pentru beneficiile pe care le.ar putea avea alaturi de tine daca esti faioms....

..poti iubi doua persoane in acelasi timp????? E imposibil. E foarte adevarata vorba cu "alergi dupa 2 iepuri si nu prinzi nici unul"...trebuie sa fii mult prea abil si norocos ca sa obtii chiar totul
...Iubirea isi cere drepturile, nu poate fi amagita !
..si acum o sa va spun o poveste,,,
POVESTEA LUPILOR...
..ma intreb mereu ... Immagineazzurrabr0
O bătrână Cherokee îi spune nepotului său despre o luptă care se dă în ea. Este o bătălie între 2 lupi.
Unul este rău: se înfurie, invidiază, regretă, lăcomeşte, e arogant, gelos, orgolios, minte, îşi plânge de milă, se simte inferior, vinovat, e plin de mânie…
Celălalt e bun: e vesel, calm, iubitor, umil, binevoitor, generos, încrezător, optimist, plin de compasiune şi credinţă, recunoscător…
Nepotul se gândi pentru o clipă apoi întrebă:
“Şi cine va câştiga această bătălie?”
Bătrâna Cherokee i-a răspuns simplu:
“Cel pe care îl hrănesc.”


...am rupt din carnea zilei un minut il dau la schimb oricand pentru o viata...
dar ma gandesc spre 30 de ani trecand cu pas agale......
la nunta imperfecta a soarelui cu luna....
la vremea aramie ce.a peticit discret cu fina cusatura o rochie prea alba la
cuvintele ce.mi erau rostite....
toti suferim de mai multe personalitati,ceea ce e defapt sarea si piperul . Pe mine ma amuza copios multitudinea de reactii din partea diferitelor personaje,precum si micile sau marile dispute ce iau nastere din cauza cuvintelor. Asa e frumos! Avem nevoie de mai multi "cineva sincer" ,de mai multe dispute...,de mai multe opinii contradictorii...de scandal...de agitatie. Toate astea ne ajuta sa evoluam ca indivizi si asta e exact ce ne trebuie nu? altfel ar fi plictisitor...
..ma intreb mereu ... Immagineazzurrabr0
Inca una. Nu prima. Nu ultima..Rautate in stare pura... nejustificata... nerecunoscuta.Lasitate cat cuprinde si chiar si putin peste... greseli de interpretare a unor semne.. de redactare a ideilor ce concretizeaza sentimente... absenta bunului-simt si a valorilor atat de predicate... insa niciodata aplicate... Respectate. Uite asa ne condamnam..
..discrepantele intre ceea ce incearca multi sa para si ceea ce sunt de fapt... Momente in care dezamagirea produsa de astfel de transformari atinge cotele dezgustului si Marele Premiu pentru care desi nu te-ai luptat... l.ai primit cu varf si indesat: Indiferenta. Meritat.Castigat.
Imaginea ta intrata in descompunere....prabusirea piedestalului pe care te suisem... pe care te.ai catarat... de unde ti se parea ca lumea intreaga iti apartine.
Singuratatea din final drept Premiu de Consolare.....ca sa aline suferinta nascuta din amintirile cand purtai tu laurii pe cap...
Si Micul meu Ramas Bun... poate nesemnificativ... poate iritant. Poate ignorat. Insa simtit.

S.au pus Intrebări despre Prietenie... despre Viata.. despre Curaj si s.au primit raspunsuri cu Ipocrizia omului marunt, Ironia sortii si perisabilitatea mustrarilor de Constiinta....

De ce? Pentru ca are o viata dubla. Se urmareste pe sine... uitand astfel cum trebuie sa se comporte. Lucrurile sunt puse intr.o anumita ordine, şi daca ceva nu e la locul sau,..pierde controlul..asta nu il scuza cu nimic. Devine insa „cu personalitate” dupa ce moare.




..ma intreb mereu ... Thankyoukdwhiterosetran
lady_hawk
lady_hawk
Membru
Membru

Mesaje : 53
Puncte : 125
Apreciat : 8
Inscriere : 07/05/2010
Localizare : Suedia

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum