Forum Proeuropa
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Prima ninsoare cu tine ..

In jos

Prima ninsoare cu tine .. Empty Prima ninsoare cu tine ..

Mesaj  excelsis Sam Noi 26, 2011 9:46 am

Prima ninsoare cu tine .. 1030417u2wzjbw63c
E prima ninsoare cu tine. Iti luceste privirea in lumina fulgilor de nea si albul ochilor straluceste
Prima ninsoare cu tine .. 1pozaMaria-finisata
in reflexia unui suflet impacat.
Ca sunt aici ca sa zambesc... si sa imi fie dor.
Inchide.ma si nu intra sa nu deranjezi framantarea
Unei pasari ce constata lipsa aripilor ..
Pe care e dificil sa le petreci si sa le stii.
Am sa.mi amintesc mereu.. tu ai sa uiti..
Mie.mi va parea rau... dar tu ai sa renunti.
Voi ramane.n solitudine un etern oftat
Pe cand tu vei fi invatat a spune “Gata, am plecat.”
Inchide usa.n urma ta si nu te mai intoarce vreodata
Prima ninsoare cu tine .. Lifefreezer-coolseat-Bia-lucrata
Si.atunci o sa plec si eu…
Prima ninsoare cu tine .. 1030417u2wzjbw63c
Uneori e drept.. omul oboseste asteptand. Si n.ati auzit.. oare.. de situatii in care.. cand soseste in sfarsit ceea ce el a asteptat... soseste prea tarziu? E, poate, o victorie pe care a dorit-o mult, dar, obtinand.o prea tarziu,nu mai are ce face cu ea; o victorie care reuseste doar sa.l oboseasca si mai mult. Si renunta la ea cu o ultima mare tristete deoarece nu e simplu sa porti o batalie si, ajuns la capat, sa.ti dai seama ca asta a fost totul. Batalia. A existat candva un scop, dar de atata asteptare scopul a murit..."
Prima ninsoare cu tine .. 2pozaIoanaGeier-finisata
Le strang in interiorul lor aceasta calda tacere.. dar nu o pot arunca departe// peste timp. Spune/mi ce sa/ti mai vorbesc.. in afara de privirile mele? M/am plimbat mult prin cugetul tacerii mele// incercand sa o explic.. sa mi/o explic.. fiindca.. daca n.as fi atenta.. ai putea disparea brusc,//asa cum ai si aparut…
Prima ninsoare cu tine .. 25385333
Cat timp a trecut ...? Am uitat ca noi ne petrecem in paralel cu restul lumii... si totusi in acelasi timp cu el... doar ca pentru mine totul e altfel. Nu ma grabesc. Deloc. Mai lasa.ma putin aici.. in fata ta. Iti zambesc ochii...
A, uite! Au trecut doar cateva minute! As fi zis ca a fost o vesnicie… nu crezi la fel ? ”Prima ninsoare cu tine .. 0dnyurzb
Inca iti zambesc ochii.. nu m.ai mai privit demult…Timpul s.a transformat in asteptari...si mi./e dor
mi,e dor sa mi se usuce nisipul pe zambet.
..mi.e dor sa inot printre amintiriPrima ninsoare cu tine .. 25385333
..mi.e dor sa.mi fie cald si sa am picioarele reci...
întotdeauna mi.a placut sa plec. sa.mi fac bagajele... de amintiri.. de clipe.. de nopti

acum bagajele mele sunt mai fragile ca Aripile de zapada
Eu, la fel, n.as scrie randuri.. voi ..n.ati sta sa le.cititi..
Si la toate cele spuse... mai adaug – ma iertati....
Ne.ntelegem.. asadar.
Mai departe imi permite sa continui sa scriu... dar.
Si.ai sa întelegi si tu.. din gandirile/ti permise..
De ce totul si nimicul pe ROMANIAINTOATALUMEA sunt scrise..si MOSULE...

Prima ninsoare cu tine .. 9pozaGarda-finisata
Cam asta iti cer eu acum...
Daca ai prin NORD un drum..
Da.mi adresa unui zambet
Care topeste orice planset!
Prima ninsoare cu tine .. 1030417u2wzjbw63c
.Plantez inconstient cuvinte pe marginea drumului ce il parcurgi pana la inima mea..un drum greu.. in care culegi resentimente si iti compari fortele cu urme de ursi rataciti ce si.au ratat demult prada.
Te rog sa te gandesti bine si sa mergi mereu inainte... Ingroapa cateva cuvinte negre in zapada alba si paseste inainte.... Indiferent cat de adanca e groapa.... Cuvintele scrise cu rosu altadata par eterne azi. Prima ninsoare cu tine .. 25385333
Am nevoie de mana ta calda.. ca sa ma ajuti sa calc prin zapada mare.
Am nevoie de tine sa ma lasi ocazional muta.. cu vorbele de suflet si sa tac alaturi de tine in nopti fara stele.
Am nevoie sa cred in tine, ca si copilul nedumerit ce.si prinde parintii ascunzand cadouri in dulap.. dar nu vrea sa renunte la mitul lui Mos Craciun.
Am nevoie sa cred ca ai nevoie de mine.
. | Cu un zambet afisat ca.ntr.o poveste din basmele cu spiridusi.. privesc afara cum ninge iar fulgii mari de nostalgie îi simt cum se intind peste perdeaua de ani... Omatul creste vazand cu ochii. Inca o iarna se scurge.n clepsidra timpului.. modificand non stop troianul... Larma aprinsa.. glasuri zglobii si bulgari de nea Impresoara Intinderea alba. Nimeni nu ia in seama acele mici care se.nfig in grumazul primului impuls ce.mi bantuie regretul clipelor copilului din mine... Imaginar zambetul il transform intr.un vacarm de glasuri ce rad=.. aclamand bucurie. Manifestarea spontana o resimt aidoma clipelor de atunci... O goliciune de griji si nevoi a zilei de maine.. se umple instantaneu de seriozitatea trairii la maxim a clipei prezenta,.. o joaca cu bulgari de nea imi circula prin sangele.ncins de pasiunea dorintei. Dezlantuirea.mi cuprinde fiinta gata de fapte marete. Prima ninsoare cu tine .. 7WinterBird-pozaVirginia-finisata
Cuvintele mele nu pot exprima emotia traita!!CACI eu
https://2img.net/r/ihimizer/img27/2159/25385333.jpg
..in asteptarea cuvintelor am conturat gandului lumina ..
..si.am linistit nelamurirea inlantuind.o
apoi...
..Cauta ..sadeste ...si cresti din tine ..
..Dar sunt deja aici //cu radacinile/adancite
.Oglinzile nu mint ..cat ai sa mai astepti ?
..Pana devin duminca.ntre dimineti !!!!!
daca inchidem ochii in mijlocul acestui freamat
putem jura ca suntem inimi ce bat in galop..inserarea

Prima ninsoare cu tine .. 22pozaTomescu-lucrata
daca inchidem ochii ne auzim anii schimbandu.se
clipele prin care ne grabim ca si cum am fi asteptati undeva
Prima ninsoare cu tine .. 1030417u2wzjbw63c
ca si cum drumul spre noi este singura liniste ACEPTABILA
Si acum sa atipim si sa ne trasnformam VISUL in DARUL DE CRACIUN ...

Prima ninsoare cu tine .. 4pozaNoreafinisata
asadar. Prima ninsoare cu tine .. 317822 Prima ninsoare cu tine .. 317822 . tuturor aici de faţa, dar si celor din umbra: fie ca toate necazurile noastre sa dureze tot atat ca si hotararile pe care le luam la inceput de an..... Sa avem de toate--- dar nu mai mult decat ne trebuie si sa impartim ceea ce ne prisoseste cu cei care au mai putin decat noi... si sa ne pastram intact simtul umorului... care ne ajuta sa masuram distanta intre ambitii si realizari. Prima ninsoare cu tine .. 989846 Prima ninsoare cu tine .. 989846 dew dew [b]
excelsis
excelsis
Membru
Membru

Mesaje : 14
Puncte : 32
Apreciat : 4
Inscriere : 05/11/2011
Localizare : Danemarca

https://webeurop.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum