Forum Proeuropa
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dragoste virtuala

In jos

Dragoste virtuala Empty Dragoste virtuala

Mesaj  drogul femeilor Joi Noi 17, 2011 3:47 am

.... Hai, fiti deschisi! Nu spuneti din start ca nu exista! Sunt milioane de oameni care o sa va contrazica. Iar eu sunt unul dintre ei. Si nu vorbesc din auzite. Am descoperit dating-ul on line cand eram plecat din tara pentru o perioada mai lunga de timp. Pe vremea aceea se intampla in locul asta numit mIRC. Era ca un chat urias in care putea vorbi cu oricine era logat, si erau cu sutele de mii.
Acum dating-ul on line a devenit o industrie. Exista zeci de site-uri care iti dau posibilitatea sa-ti creezi un profil si apoi sa interactionezi cu toti ceilalti useri din retea. Si asta, fara sa fi cramponat de ideea ca acolo trebuie sa fie jumatatea ta, ci pur si simplu ca sa te deschizi catre lume. Jumatatile astea vin oricum in diverse forme si in viata reala. De cele mai multe ori sunt de fapt sferturi deghizate in jumatati.

Fireste, in cazul dating-ului on line scopul final este sa ajungi fata in fata cu persoana care pana atunci ti-a trasmis gandurile doar in scris. Fireste, dating-ul on line are regulile lui, capcanele lui, surprizele lui placute. E ca-n viata. Doar ca totul se intampla in lumea asta paralela care ne inghite incet. Lumea virtuala. Tine doar de fiecare dintre noi sa transformam in realitate elementele care ne plac acolo.

Eu am reusit. Am gasit o fata aflata pe partea cealata a lumii care m-a inteles de la primele randuri. Dupa alte sute si mii de randuri am ajuns in fata ei. Si am ramas acolo aproape trei ani. Apoi drumurile noastre s-au separat. Intre noi nu mai exista dragoste, dar exista drag. Si asta vom avea mereu. Tocmai de aceea nu pot sa tin doar pentru mine experienta asta.


Haideti, fiti deschisi! Nu conteaza de unde vine fericirea si cat sta, important este ca vine Embarassed
drogul femeilor
drogul femeilor
Membru
Membru

Mesaje : 11
Puncte : 32
Apreciat : 0
Inscriere : 07/11/2011
Localizare : Guatemala

https://webeurop.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum