Forum Proeuropa
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Interviu cu Dumnezeu

2 participanți

In jos

Interviu cu Dumnezeu Empty Interviu cu Dumnezeu

Mesaj  drogul femeilor Lun Noi 14, 2011 5:28 am

.. Razz
- Ai vrea să-mi iei un interviu, deci… zise Dumnezeu.
- Daca ai timp… i-am raspuns.
Dumnezeu a zâmbit.
- Timpul meu este eternitatea… Ce întrebari ai vrea sa-mi pui?

- Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu mi-a raspuns:
- Faptul că se plictisesc de copilarie, se grabesc să creasca…., iar apoi tanjesc iar sa fie copii; ca isi pierd sanatatea pentru a face bani……iar apoi isi pierd banii pentru a-si recapata sanatatea. Faptul ca se gandesc din timp la viitor si uita prezentul, iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.

Dumnezeu mi-a luat mana si am stat tacuti un timp. Apoi am intrebat:

- Ca parinte, care ar fi cateva dintre lectiile de viata pe care ai dori să le invete copiii tai?

- Sa invete ca dureaza doar cateva secunde sa deschida rani profunde in inima celor pe care ii iubesc…..si ca dureaza mai multi ani pentru ca acestea sa se vindece; sa învete ca un om bogat nu este acela care are cel mai mult, ci acela care are nevoie de cel mai putin; sa invete ca exista oameni care ii iubesc, dar pur si simplu inca nu stiu sa-si exprime sentimentele; sa invete ca doi oameni se pot uita la acelasi lucru si ca pot sa-l vada în mod diferit; sa invete ca nu este suficient sa-i ierte pe ceilalti si ca, de asemenea, trebuie să se ierte pe ei insisi.
- Multumesc pentru timpul acordat….am zis umil. Ar mai fi ceva ce ai dori ca oamenii sa stie?
Dumnezeu m-a privit zambind si a spus:
- Doar faptul că sunt aici, intotdeauna .


Octavian Paler Surprised
drogul femeilor
drogul femeilor
Membru
Membru

Mesaje : 11
Puncte : 32
Apreciat : 0
Inscriere : 07/11/2011
Localizare : Guatemala

https://webeurop.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Interviu cu Dumnezeu Empty si ce.ai mai vrea ?

Mesaj  excelsis Mar Noi 15, 2011 5:42 am

...As vrea..
N.as vrea nimic.
Ba da, as vrea sa fac pe cineva sa zambeasca.

tocmai ai facut.o ..iti multumesc .Felicitari pentru interviul amintit
Ma bucur mult ca am citit aceste randuri. Astfel, parca m-am apropiat si mai mult de personalitatea Domniei Sale.(OCTAVIAN PALER ) Interviu cu Dumnezeu 346602 Interviu cu Dumnezeu 346602
excelsis
excelsis
Membru
Membru

Mesaje : 14
Puncte : 32
Apreciat : 4
Inscriere : 05/11/2011
Localizare : Danemarca

https://webeurop.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum