Forum Proeuropa
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

..ganduri nedesfoliate -

In jos

..ganduri nedesfoliate - Empty ..ganduri nedesfoliate -

Mesaj  excelsis Vin Noi 11, 2011 9:18 am

eseu dedicat numai OAMENILOR ..

eu prizoniera nr 1007 privesc printre gratiile cruzimii lumesti ...vad zilele .. lunile .. transformmandu.,se in secole
din tarana acestui pamant ..simt mireasma campiilor de flori ..soarele arzator amintindu.mi de soaptele fierbinti ce.ascund duminici furate ............aceasta ploaie aduce cu ea intoarcerea anotimpurilor mele copilaresti ..aceasta iarna ma umple cu caldura focurilor din iubirea nenascuta ..ei spun ... aceasta nu e lumea ta atunci de ce o simt ca pe a mea ?el spune ca nu sunt ca el
atunci de ce arata la fel ca mine `?eu prizoniera
nr 1007 privesc iar printre gratiile cruzimii lumesti ..vad un inger ..care a coborat din rai ..i se spune iubire iar mie imi spune tot iubire ..el este un strain dar ma trateaza ca pe una de.a lui ..auzindu.i cuvintele adevarate simt ca mai traiesc odata ..auzindu.i glasul si dorinta simt bataia de la usa inimii..ei spun ca el nu este unul de.al meu atunci el de ce se lupta cu lumea pentru mine ?
ei spun ca eu nu sunt ca el atunci el de ce arata ca mine ?eu prizoniera nr 1007 ma uit printr gratiile cruzimii lumesti ...si iar il vad imbracat in culorile iubirii eterne ,facand ca visul sa.mi devina realitate uitand de.ale lui ajutandu.mi oamenii lasandu.se pe el deoparte ,,acum simt fericirea la fel cum simte si el .descatusata de gratiile cruzimii simt ca traiesc pentru o clipa intr.o alta viata pentru el ..ei imi striga ca lumea mea nu este a lui ..atunci el de ce sta in casa mea ?

Am iesit din mecanisme si teorii asbtracte ,,
Am aflat ce inseamna diversitatea umana..

eu prizoniera cu numarul ........Prizoniera a unui glob de sticla
Frumos colorat.. infasurata in fara griji--
Lumea s.a rasturnat. Nu stiam ca ma insoteai pe acelasi drum.. doar pentru ca te rugase cineva drag, ci pentru ca ma iubeai. Dar acum, imperfectul si.a pierdut valoarea de continuitate, a devenit asemenea unui perfect compus: ireversibil
ganduri nedesfoliate in forme minunate de concret !
excelsis
excelsis
Membru
Membru

Mesaje : 14
Puncte : 32
Apreciat : 4
Inscriere : 05/11/2011
Localizare : Danemarca

https://webeurop.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum