Forum Proeuropa
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

...TE-AM CAUTAT.....

3 participanți

In jos

Anunt ...TE-AM CAUTAT.....

Mesaj  marymar Vin Iul 16, 2010 9:32 pm


Te-am cautat in parfumul florilor de mai, te-am cautat pe campii, pe dealuri ,pe muntii cu piscuri inalte, ma opream in loc sa te strig, dar nu erai! Te-am cautat pe tarmul marii intreband pescarusii de te-au vazut,am cautat urmele tale in adancul apelor si nu te-am gasit! Obosit am poposit la cetatile dorului dar portile erau ferecate cu lacate ruginite.Abatut am plecat pe cararea durerii , spre izvorul lacrimilor....si nu te-am gasit.Te-am strigat in frunza copacilor desprinse din copacii sufletului.Cand puterile m-au lasat m-am hotarat sa te uit ,sa nu te mai caut.M-am apropiat sfios sa inchid poarta sufletului in urma ta, si mi-am amintit ce mi-ai lasat scris la intrare...,,cand iti v-a fi dor de mine cauta-ma in inima ta"! Atunci cu pasi iuti m-am grabit sa te caut ,sa te strig , sa te ating........Erai inca acolo, doar ca nu mai gandeai la mine, erai ratacita in inima unui strain venit sa te rapeasca, sa te iubeasca mai mult decat mine.Ostenit, am renutat la tine ,la poarta, la inima,te-am cautat atat de mult...acum te las sa pleci! ....O sa uit ca te-am cautat.... ...TE-AM CAUTAT..... 143176
marymar
marymar
Moderator
Moderator

Zodiac : Berbec
Mesaje : 118
Puncte : 341
Apreciat : 24
Inscriere : 11/02/2010
Varsta : 49
Localizare : Murcia-Spania

Sus In jos

Anunt Re: ...TE-AM CAUTAT.....

Mesaj  cata Sam Iul 17, 2010 1:08 am

Frumoase..."cuvinte" !!!
cata
cata
Membru
Membru

Mesaje : 128
Puncte : 157
Apreciat : 8
Inscriere : 02/07/2010
Localizare : Romania

Sus In jos

Anunt Te-ma cautat

Mesaj  Byanka Sam Iul 17, 2010 2:00 pm

Frumoase cuvinte si miscatoare.... pale
Byanka
Byanka
Membru
Membru

Mesaje : 2
Puncte : 3
Apreciat : 1
Inscriere : 09/02/2010
Localizare : Romania

https://webeurop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Anunt Re: ...TE-AM CAUTAT.....

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum