Forum Proeuropa
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

. i will find you .....

In jos

. i will find you ..... Empty . i will find you .....

Mesaj  lady_hawk Sam Iun 26, 2010 5:22 pm

Mainile mele
In mainile tale
Impreuna
Dincolo
si dincoace
de Viata si de Moarte...
.
. i will find you ..... D8e9248c1d4b4ddabf3cffb
Cred ca asa scriam o data, in copilaria mea adevarata. Cand credeam ca dragostea va veni si mi.o imaginam venind. Inchideam ochii inchipuind.o.... Mi.era teama. Dar teama e pentru mine izvor de curaj nebunesc. Sub pleoape insa izbucneau vulcani si lava se scurgea pe mii de carari. Cenusa umplea aerul. Redeschideam ochii in lumea de dinainte. Eu niciodata aceeasi.... N.am inteles niciodata de ce eu puteam sa.mi imaginez ca zbor si ca in visele mele cu ochii deschisi chiar ma inaltam de la pamant. Chiar vedeam padurea din inaltul cerului. Ceilalti copii dadeau din umeri. Cica ei nu zburau, nu…
. i will find you ..... Immagineazzurrabr0
Acum.

Ma tot intreb. Ale cui maini erau acelea? Ce stiam eu despre doua maini. Despre degetele care se trec unele printre altele? Despre unghiile care pot intra adanc in podul palmei, care pot simti pulsul si venele si tremurul si vibratiile… Aveam atat de putini ani si atat de straina de lume.... Si lumea atat de straina si ea. Imi trimitea cate.un semn din cand in cand. Asa stiam ca ce exista in mine e real si ca ma aflu doar in locul nepotrivit.
. i will find you ..... Immagineazzurrabr0
Atunci.

Eram ca si acum. Nu s.a schimbat nimic. Energie, explozie, durere metamorfozata in alergare si zambet. Ce stii tu??! Daca te uiti in ochii mei… dar nu mai zic, c.am mai zis.o. In ochii mei e zambetul ala adevarat.... Daca ei sunt plini de culoare e pentru ca nu mai contez eu ci poate Viata din jurul meu.... Ma completez furand din voi ceilalti. Cateodata trebuie sa refac tot Intregul ca pe.un puzzle.
. i will find you ..... Immagineazzurrabr0
Maine.

Stiu ce va fi maine. Ar fi rusinos din partea mea sa nu stiu. Dar mai stiu si ca nu voi controla nimic. Dimpotriva.... Voi starni furtuni si vulcani, voi arunca cenusa peste lumini si carari. Voi trai fiecare secunda ca pe.un zbor speriat de fragilitatea aripilor..... Ale cui ar putea fi mainile? Ale cui?

Nimic.
Nu ma mai mira.... In cautarile mele am inteles ca ceva ma urmareste.... De care nu pot scapa. Are mereu alt chip, alta voce, apare de unde nu ma astept... De.asta nu cred ca sunt coincidente ci semne ca nu m.a parasit niciodata.
. i will find you ..... Immagineazzurrabr0
Intr.o zi.
Conturul se va ridica din roca topita si va prinde viata sub norii de cenusa. Si mainile acelea doua nu vor mai fi nevazute si nici ochii mei nu se vor mai inchide.... Va fi un zbor adevarat. Dar cand? cat? pana cand?
. i will find you ..... Immagineazzurrabr0
Tu, aripa mea stanga
Eu, aripa ta dreapta
De ne vom inalta

Sa.mi pastrezi strans mana.........................intr.a ta.!!!!!!
. i will find you ..... Immagineazzurrabr0

ps. te voi gasi ..iti promit ..si.atunci ....mainile tale o sa se uite la mine
mainile mele se deschid
stam asa o
vreme
apoi iti ascult degetele iar eu
trebuie sa traiesc ca si cum ar fi
usor
te voi gasi ...i will find you

De ce ti.ai zidit mainile
atat de adanc in mine?


No matter where you go
I will find you
If it takes a long long time
No
matter where you go
I will find you
If it takes a thousand years

No matter where you go
I will find you
In the place with no
frontiers
No matter where you go
I will find you
If it takes a thousand
years
. i will find you ..... Thankyoukdwhiterosetran
lady_hawk
lady_hawk
Membru
Membru

Mesaje : 53
Puncte : 125
Apreciat : 8
Inscriere : 07/05/2010
Localizare : Suedia

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum