Forum Proeuropa
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

.....un fel de a spune...

In jos

.....un fel de a spune... Empty .....un fel de a spune...

Mesaj  lady_hawk Sam Mai 08, 2010 9:59 pm

Decat o saptamana cioara .. mai bine o zi soim.Cunfundati intr.o mare de fiori am fugit de orice privire nervoasa sau vorba lasata sa ne stea ..in cale, am plutit amandoi pe aceeasi pasare dispusa sa rabde.. sa ierte.. sa ne invete sa traim frumos si am iubit amandoi aceleasi dorinte impartite egal prin secunde si pasi...
Am plutit prin parfmul tau pentru maine.. bucurosi ca suntem azi numai doi.. sub acelasi nor ce ne stie si cele mai dulci secrete.. noi prieteni cu ploaia de vara ce ne tine de paza cand ne intalnim, am plutit si plutim chiar si acum prin parfumul iubirii crescute cu grija si teama din noi..


m.am gandit sa.ti scriu o scrisoare.. dar nu stiu cum sa incep, nu stiu ce.mi esti daca imi esti...

ti.as scrie despre cum am inca in mine o parte care se bucura. nu stiu cum. asta e o surpriza pentru toata lumea care ma cunoaste. si mai ales pentru mine... partea aceea opreste clipa cu buzele.

..acum ascult muzica altfel... parca nu mai trece prin tine. ajung intr.un oras nou dintr.o alta tara vorbesc limba altora si ma simt bine... oamenii ma saluta pe strada... nu sunt atat de straina cum credeam...sunt multe lucruri la care nu ma mai gandesc. nu.mi fac griji. mai trebuie o casa...in rest nu.mi mai trebuie nimic. am totul. toata aceasta frumusete despre care stiu. Am savarsit pacatul cel mai greu Din viata unui om... Caci fericita n.am fost... Uitarea mi.e sortita Sa.mi troieneasca lespedea mereu... Parintii.ncrezatori m.au zamislit Pentru riscantul si frumosul joc Al vietii. Pentru aer.. apa.., foc............ Pamant....
Vino sa ma regasesc in palma ta care cu iubire strange palma mea!...
Ma joc cu vantul,.. m.a invitat la dans si cum as putea sa.l refuz… Ma invart nebuna si… Ma privesc.. fata frumoasa cu obrajii plini si ochii mari.. chiuind…

....incotro am ajuns ...soimule..?.!

acum e dimineata, trezeste.te..pasare de noapte..
vreau sa.ti spun toate cuvintele
ce imi incalceste limba
tocmai de aceea am consultat dictionarul
ca pe o agenda medicala
pentru ca mi se pare patetic
sa.ti spun toate cuvintele deodata

macar de ar fi
niste cuvinte normale
in intuneric pasii dansau prin viata
Iubiti.va mai departe! ..ne spuse
si ne.am iubit
eram pasari...

Il rog pe vant sa facem schimb un pic.. sa fiu eu el si el eu… Nu vrea.. dar dupa rugaminti fierbinti se induioseaza… Asa ca.. dintr.o data ma trezesc adiere.. apoi ma.grabesc sa urc in inaltul cerului si incep sa vajai.. strabat pamantul… si undeva acolo jos o fata tanara ma striga, ma cheama sa ma joc cu ea… SI TOTUSI MI-E CIUDA------
....stii intr.o zi mi.am amintit doar de tine...in rest ...nimic din ce a fost..nu mai stiu cine ma astepta....dar imi pareai schimbat .....cine esti?...mereu ma intreb ...nu stiu decat ca te visam ..iti scriu acum asa cum stiu sigur ca vrei asta ...si mereu aceeasi intrebare s-ar putea sa ne cunoastem?..hmmm...m.am identificat ca un mister si dintr.o data data am cazut in el ...ciudat nu-i asa?...Dincolo de poezie mereu te cautam in real ...nu era nimeni..caldura imi topeste inima si nu mai simt nimic ...vorbesc fara sens si in zadar ca si sensul cuvintelor astea.....Ploaie rece,mult mult frig
in mine,in tine ma.nchid
nelinisti zambind
sparante murind!?

Noaptea mea sufera,
in min..,in tine
durerea ,mi.o repeta
lacrimand pe tine..

Cum stii Tu sa te ascunzi soimule… Crezi ca nu vad ca ma privesti de peste tot?

… Doar ma bucur ca m.ai nascut sa cresc.. soimule si te iubesc sa ma desavarsesc…

mainile mele despart maini straine

intorc pagina cartii nescrise

de pe primul raft al bibliotecii

alte maini iau locul mainilor mele..fara vina !

scriu cu
noaptea pe un perete alb
semnul unei pasari mistuind zborul
umbrele vapoarelor inghesuite pe plaja aurita..si. toate acestea au mai fost rostite chiar daca nu
prin cuvinte

...de fiecare data te cautam fara sa imi spui nimic doar acea voce care uneori ma pierdea in lume ...stiu dar ca imi facea bine ..iar printre vise ingeerul imi simte inima ce se aprindea incet .. si iar.au fost nopti cand i.am cerut atat de multe incat a uitat de mine...
Ultima mea dorinta a fost sa te uit de tot ...nici nu stiam ca in schimb iti voi da cativa ani ....de cautare prin cuvant ..culoare....sunet..ciudat nu s.au schimbat dar,..de cate ori m.am oprit sa.mi vorbesti sa.mi lasi inima sa inceapa sa bata odata cu timpul ce fugea ...doar cateva minute in care doream sa plec mai repede si sa inteleg ca nu mai am de ce sa ma mai intorc ....apoi inima s.a razvratit soimule ...trebuie sa o urmez ..numai asa se limpezesc gandurile ,devin mai rationala ,iar asta imi confera un sentiment de maturitate..desi ea superficiala,macar ma alina gandul unei incercari...zambesc.

si iar vocea...iubiti.va.. dragilor si spuneti.mi
de vre.o pasare
a mai incetat de.atunci
sfarsitul.?.. bucurati.va ca treceti prin timp..
chiar daca nu veti avea niciodata puterea
sa va scoateti inima afara!...








.....un fel de a spune... 12407110
lady_hawk
lady_hawk
Membru
Membru

Mesaje : 53
Puncte : 125
Apreciat : 8
Inscriere : 07/05/2010
Localizare : Suedia

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum