Forum Proeuropa
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

IUBIND CA IN ADOLESCENTA...

3 participanți

In jos

IUBIND CA IN ADOLESCENTA... Empty IUBIND CA IN ADOLESCENTA...

Mesaj  noelo Mier Apr 28, 2010 4:20 am

..IMI AMINTESC SI IN PREZENT CU DRAG DE PRIMII FIORI AI DRAGOSTEI CARE I-AM SIMTIT PT.PRIMA DATA IN ADOLESCENTA.O DRAGOSTE PURA...CURATA...ATUNCI TOT CE IMI DOREAM ERA SA O VAD ZI DE ZI,IMI DOREAM SA II PRIVESC OCHII PLINI DE SINCERITATE SI ERAM FERICIT,IMI DOREAM SA O TIN DE MANA SI ERAM MULTUMIT,IMI DOREAM SA IMI ZAMBEASCA SI MA SIMTEAM IUBIT,IMI DOREAM SA IMI VORBEASCA SI ERAM TOROPIT...IMI PLACEA CE SIMTEAM...ERAU SENTIMENTE CURATE CARE POATE DOAR IN ACEII FRUMOSI ANI LE TRAIESTI...MAI TARZIU IN VIATA..AM CAUTAT ACEEA TRAIRE DIN NOU....DAR NIMIC NU A MAI FOST LA FEL.AM MAI IUBIT,LA FEL DE MULT..DAR PARCA NU LA FEL DE PUR...MI-AR PLACE SA POT CREDE CA ACELE MOMEMTE SE POT REPETA..DESI REALITATEA MA CONTRAZICE MEREU.DAR CUM TOTUL ESTE POSIBIL IN DRAGOSTE.... IUBIND CA IN ADOLESCENTA... 115211
noelo
noelo
Moderator
Moderator

Zodiac : Leu
Mesaje : 82
Puncte : 275
Apreciat : 31
Inscriere : 14/12/2009
Varsta : 45
Localizare : SPANIA

https://webeurop.forumgratuit.ro

Sus In jos

IUBIND CA IN ADOLESCENTA... Empty Re: IUBIND CA IN ADOLESCENTA...

Mesaj  marymar Mar Mai 11, 2010 6:36 am

Am citit si recitit randurile tale...si de fiecare data am zambit! Cred ca toti am trecut prin acele momente unice. Paradisul anilor de adolescenta ptr noi a apus , am ramas cu amintirile. Prima data cred ca m-am indragostit, in clasa a doua. Este drept ca nu era o dragoste matura si nici macar adolescentina. Era un baiat brunet cu niste ochi mari si negri.! Colegul meu de clasa, care se imbolnavea subit daca nu apaream pe poarta scolii. Iar eu , daca el lipsea o zi de la scoala...ma duceam sa ii duc temele, pentru a doua zi!Revederea ne dadea euforia ...si inventam jocuri impreuna doar ptr a sta mai mult impreuna. Totul ,a durat multi ani...chiar foarte multi...Eu am plecat departe , si ii duceam dorul, el imi scria aproape zilnic! Pentru mine devenise obisnuinta sa nu mai citesc inceputurile....mereu: Inca de la inceput ....te cuprind si te sarut.! Mda ..apoi primul sarut deja eram mari ...si apoi totul...s-a destramat, prima mea iubire azi este un preot..cu o voce divina, care imi zambeste de cate ori ne revedem cu un sentiment de nevinovatie...copilareasca, ce nu i-au parasit chipul nici acum. Nu am mai trait , a doua oara aceeasi poveste...mi-a ajuns sa ma urmareasca amintirea ochilor lui!! IUBIND CA IN ADOLESCENTA... 581597 IUBIND CA IN ADOLESCENTA... 581597
marymar
marymar
Moderator
Moderator

Zodiac : Berbec
Mesaje : 118
Puncte : 341
Apreciat : 24
Inscriere : 11/02/2010
Varsta : 49
Localizare : Murcia-Spania

Sus In jos

IUBIND CA IN ADOLESCENTA... Empty Re: IUBIND CA IN ADOLESCENTA...

Mesaj  lady_hawk Sam Mai 15, 2010 1:37 pm

Frumos scris... Sa gasesti cuvinte pentru iubirei nseamna sa te regasesti, ori iubirea presupune un avant spre visare, spre oportunitatea de a iesi din schema logica a timpului ce te coordoneaza... ai 5 degete la mana ... seamana ? nu ...fiecare iubire are rolul ei ..dar niciodata nu va fi la fel ...tu,,ai iubit pur ... da .. ptr k si tu atunci erai inocent .. mai pur ... aveai intalnire ptr prima oara cu iubirea .... si atunci ai incercat sa te comporti cat mai frumos cu ea ....si asta ptr k nu ii stiai regulile ......te uiti in urma .. si o vezi pura .....
insa eu sunt de parere ca iubirea cea mai adevarata va fi mereu ultima .....ptr k atunci ii stii deja regulile ,,,,sunt vb mamei mele .....cu respect ... lady

Un suflet care priveste,
O inima ce nu isi are trupul...
Un gand ce nu se regaseste
Un chip ce cauta trecutul...
lady_hawk
lady_hawk
Membru
Membru

Mesaje : 53
Puncte : 125
Apreciat : 8
Inscriere : 07/05/2010
Localizare : Suedia

Sus In jos

IUBIND CA IN ADOLESCENTA... Empty Re: IUBIND CA IN ADOLESCENTA...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum