Forum Proeuropa
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Conteaza frumusetea ?

+3
noelo
ErHaRd
selena
7 participanți

In jos

Conteaza frumusetea ? Empty Conteaza frumusetea ?

Mesaj  selena Mar Mar 02, 2010 12:50 pm

CONTEAZA MEREU FRUMUSETEA ??? Desi majoritatea spun ca nu conteaza,cu totii ne uitam in primul rand la aspect si apoi la altele...E o zicala ,, Ce-i frumos si la d-zeu i place,, dar degeaba esti frumos pe dinafara daca sufleteste esti egal cu zero,in timp frumusetea fizica paleste si vei avea nevoie tot de cineva cu alte calitati,interioare si nu exterioare.Nu zic ca nu pot fi persoane frumoase si pe dinauntru si pe dinafara ,dar si cei mai putini frumosi pot fi interesanti.De aceea eu zic ca cel mai mult conteaza frumusetea sufleteasca,oricat de frumos(a) sau urat(a) ar fi o persoana daca nu are ceva bun inauntrul lui(ei) nu valoreaza nimic !!!! VOI CE ZICETI CONTEAZA ?
selena
selena
Membru
Membru

Zodiac : Capricorn
Mesaje : 55
Puncte : 158
Apreciat : 16
Inscriere : 19/01/2010
Varsta : 46
Localizare : Lanzarote

https://webeurop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Conteaza frumusetea ? Empty Re: Conteaza frumusetea ?

Mesaj  ErHaRd Mier Mar 03, 2010 7:08 am

O sa fiu sincer cu tine si o sa iti spun ca frumusetea conteaza. Una e cand vezi pt prima oara un om frumos si alta e cand vezi o persoana mai putin placuta. Dar sunt chestii mai importante precum : sa ai o igiena adecvata, sa fii o persoana agreabila, draguta... deci, conteaza totul.
Uploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack Hotspot
ErHaRd
ErHaRd
Administrator
Administrator

Zodiac : Rac
Mesaje : 272
Puncte : 1335
Apreciat : 15
Inscriere : 21/11/2009
Varsta : 44
Localizare : Valencia-Spania

https://webeurop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Conteaza frumusetea ? Empty RE

Mesaj  noelo Mar Mar 09, 2010 3:19 am

DEPINDE DE CONTEXT,DE EXEMPLU PT.CEI CE PREZINTA MODA ESTE DESTUL DE IMPORTANTA FRUMUSETEA..IN ALTA ORDINE DE IDEI..DA BINE DOAR OCHIULUI,ESTETICULUI..IN MOMENTUL CAND CUNOSTI O PERSONA NORMAL AR FI SA DISPARA DIN START COMPARATIA DACA E FRUMOS SAU NU...FIECARE PERSONA ARE FRUMUSETEA EI..INSA ESTE DESTUL DE GREU CA LUMEA SA AIBE O ASTFEL DE MENTALITATE....IAR CINE REUSESTE SA ISI FACA PRIETENI FACAND ABSTRACTIE DE ASPECTUL FIZIC..SUNT DE APRECIAT.PAREREA MEA.. affraid
noelo
noelo
Moderator
Moderator

Zodiac : Leu
Mesaje : 82
Puncte : 275
Apreciat : 31
Inscriere : 14/12/2009
Varsta : 45
Localizare : SPANIA

https://webeurop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Conteaza frumusetea ? Empty conteaza frumusetea

Mesaj  marymar Mar Mar 09, 2010 9:48 am

Sper sa nu va suparati ca imi dau si eu cu parerea!! era o vb din batrini:,, Lasati-l si pe ·nea Ion ca si el e om"!
frumusetea: e frumos ,sa fii frumos, e trist sa fii urit! pentru ochii nostri de paminteni, ce e frumos tot timpul ne place !
putine persoane se pot indragosti de un chip urit! poate sa aiba un suflet de aur ,un barbat sau o femeie, daca nu are putina frumusete, trece neobservat!!
Asa vad eu lucrurile in privinta frumusetii!!! Conteaza frumusetea ? 283460
marymar
marymar
Moderator
Moderator

Zodiac : Berbec
Mesaje : 118
Puncte : 341
Apreciat : 24
Inscriere : 11/02/2010
Varsta : 49
Localizare : Murcia-Spania

Sus In jos

Conteaza frumusetea ? Empty Re: Conteaza frumusetea ?

Mesaj  AnDraDa Mar Apr 13, 2010 6:11 pm

E adevarat ce spuneti voi toti. E adevarat ca frumusetea conteaza...e adevarat ca primul contact e cel...vizual. intodeauna sare in ochi...frumosul...sau uratul.Dar hai sa ne gandim la persoanele din jurul nostru.Avem persoane,prieteni,iubiti doar frumosi fizic? Nu cred!! Bineinteles ca toti apreciem frumosul dar cand vine vorba de a alege acele persoane cu care vrem sa ne petrecem viata/timpul...cred ca tinem cont de toate celelalte calitati...mai putin frumusetea. Frumusetea e doar temporara!! Un suflet bun...un caracter frumos...tot ce e inauntrul unui om ramane.
AnDraDa
AnDraDa
Moderator
Moderator

Zodiac : Taur
Mesaje : 301
Puncte : 496
Apreciat : 19
Inscriere : 13/04/2010
Varsta : 40
Localizare : Italia

https://webeurop.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Conteaza frumusetea ? Empty Re: Conteaza frumusetea ?

Mesaj  Anairam Vin Ian 21, 2011 12:29 pm

Conceptul de frumusete difera de la om la om, cineva pune accent pe frumusetea exterioara, cineva pe cea interioara. Ar fi idial daca aceste doua calitati sar contopi in personalitatea fiecaruia din noi, dar nu se poate, doarece si frumusetia trebuie cultivata. Dupa parerea mea foarte putini oameni aud - Iesti frumos si la chip si la suflet. Pentru mine frumusetea care nu poate fi mascata este frumusetea sufletului. Lasa-ma sa-ti descopar sufletul!
Anairam
Anairam
Membru
Membru

Mesaje : 9
Puncte : 21
Apreciat : 6
Inscriere : 21/01/2011
Localizare : Moldova

Sus In jos

Conteaza frumusetea ? Empty Conteaza , dar cu limite !

Mesaj  Jim Dum Feb 20, 2011 2:27 am

Intradevar , asa cum prima impresie conteaza asa conteaza si frumusetea .
Dar , dupa parerea mea mult mai importanta este frumusetea interioara , caci de multe ori nu 'paleste' ca si frumusetea exterioara .
Igienat vine de la sine , degeaba esti vreo frumusete daca nu te ingrijesti dar si aici tine de bunul simt al fiecaruia .
Jim
Jim
Membru
Membru

Mesaje : 2
Puncte : 3
Apreciat : 1
Inscriere : 19/02/2011
Localizare : Milano

Sus In jos

Conteaza frumusetea ? Empty Re: Conteaza frumusetea ?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum