Forum Proeuropa
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

WHAT IS LOVE?

+2
selena
noelo
6 participanți

In jos

Tutorial WHAT IS LOVE?

Mesaj  noelo Dum Feb 14, 2010 10:17 am

O INTREBARE LA CARE FIECARE RASPUNDE DUPA PROPRIA EXPERIENTA SAU DUPA CELE AUZITE DE LA PRIETENI.O VECHE ZICALA,PROVERB SAU CE O FI SPUNE CA...FARA SUFERINTA NU EXISTA DRAGOSTE....EU UNUL SUNT DE ACORD,INTR-ADEVAR SUNT MOMENTE CAND SUFERI DIN DRAGOSTE DAR NICI NU SE COMPARA PE LANGA CLIPELE MINUNATE CARE LE TRAIESTI CU PERSOANA IUBITA.PE LANGA CEEA CA SIMTI ATUNCI CAND ESTI CU LANGA FIINTA IUBITA. DA,PENTU MINE DRAGOSTEA ESTE UN DROG DRAGOSTEA TE FACE MAI BUN,MAI CALD,MAI INTELEGATOR,MAI ROMANTIC,MAI OM...AS PUTEA SPUNE CA TRAIESTI CLIPE MAGICE,CA TRAIESTI CLIPE UNICE IN ACELE MOMENTE..IAR DACA DRAGOSTEA ESTE INTRETINUTA..ATUNCI POTI TRAII FERICIREA VESNICA..,..DIN PACATE DE F.MULTE ORI EA SE PIERDE DIN DIFERITE MOTIVE...IAR ATUNCI PLECAM DIN NOU IN CAUTAREA EI,PENTU CA AM DEVENIT DEPENDENTI DE EA. DA,PENTRU MINE DRAGOSTEA ESTE UN DROG,AS VREA SA MA DROGHEZ DIN NOU CU DRAGOSTE,SA IMI INJECTEZ IN TOATE VENELE DRAGOSTE...IAR CAND O VOI GASI VA ASIGUR CA ASA VOI FACE. IUBITI-VA MULTTTTTTTTTTTTTTTTTTT.... WHAT IS LOVE? 143176 WHAT IS LOVE? 263543 :65: WHAT IS LOVE? 677290 WHAT IS LOVE? 835778 WHAT IS LOVE? 528132 WHAT IS LOVE? 346602 ....VOI CE CREDETI,CE ESTE DRAGOSTEA?
noelo
noelo
Moderator
Moderator

Zodiac : Leu
Mesaje : 82
Puncte : 275
Apreciat : 31
Inscriere : 14/12/2009
Varsta : 45
Localizare : SPANIA

https://webeurop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Tutorial sugestii si comentarii

Mesaj  selena Dum Feb 14, 2010 11:01 am

DRAGOSTEA E TOTUL SI NIMIC ! DEPINDE CE FEL DE DRAGOSTE TRAIESTI ! NU TOTI AVEM PARTE DE EA ORICAT DE MULT AM OFERI CELUILALT ! PREA MULTE NU AM CE SA ZIC CACI PEREREA MEA -,, IUBIREA NU EXISTA ,, !
selena
selena
Membru
Membru

Zodiac : Capricorn
Mesaje : 55
Puncte : 158
Apreciat : 16
Inscriere : 19/01/2010
Varsta : 46
Localizare : Lanzarote

https://webeurop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Tutorial Re: WHAT IS LOVE?

Mesaj  ADAGIO Vin Mai 07, 2010 1:36 am

Corneliu Serban
Amândoi

Minunea noastra simpla e ca iubim mereu
cu tainica uimire traita-ntâia oara;
ca ne aflam alaturi la bine si la greu,
senini când zarea poate si pentru noi sa moara.

Minunea nostra simpla e darul de a sti
ce-i dor, si ce-i tristete, si ce-i singuratate -
Minunea noastra simpla e c-am ramas copii
si ca la fel ramânem cât inima ne bate.


This is love,true love....when a man love a woman....

Strigati- va iubirea,cantati- o,nu o inabusiti...sa fie libera,merita!



WHAT IS LOVE? 346602 WHAT IS LOVE? 346602
ADAGIO
ADAGIO
Membru
Membru

Mesaje : 145
Puncte : 389
Apreciat : 10
Inscriere : 29/04/2010
Localizare : Dambovita

Sus In jos

Tutorial Re: WHAT IS LOVE?

Mesaj  selena Mar Aug 31, 2010 2:23 am

Razz Pana nu demult aveam alta parere despre dragoste,iubire flower acum ma atins si pe mine sageata lui cupidon geek acest sentiment inimaginabil , unic dragut in care ti se intampla atat de multe lucruri deosebite si frumoase incat nu mai vrei sa treaca timpul , sa te simti ca in rai .. atunci cand traiesti . Totul pare diferit geek acei fluturasi in stomac care nu-ti dau pace , priviri si zambete care te topesc , soapte de iubire , lacrimi de fericire ... ce mai WHAT IS LOVE? 916933 iubesc la nebunie si sunt fericita WHAT IS LOVE? 551612 DA , DRAGOSTEA EXISTA WHAT IS LOVE? 346602 TE IUBESC PRINTU MEU WHAT IS LOVE? 143176


selena
selena
Membru
Membru

Zodiac : Capricorn
Mesaje : 55
Puncte : 158
Apreciat : 16
Inscriere : 19/01/2010
Varsta : 46
Localizare : Lanzarote

https://webeurop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Tutorial Re: WHAT IS LOVE?

Mesaj  AnDraDa Mar Aug 31, 2010 4:47 pm

Frumoase cuvinte...o melodie mai potrivita nici ca exista pt a exprima sentimente, dorinte, asteptari....nerabdare...'' SIN MIEDO A NADA'' fara teama.... doar sa simti,sa treiesti,sa iubesti...
AnDraDa
AnDraDa
Moderator
Moderator

Zodiac : Taur
Mesaje : 301
Puncte : 496
Apreciat : 19
Inscriere : 13/04/2010
Varsta : 40
Localizare : Italia

https://webeurop.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Tutorial Re: WHAT IS LOVE?

Mesaj  ErHaRd Mier Sept 01, 2010 1:07 am

Dragostea implica daruire totala, o credinta sfanta in ceva …in cineva. Este o sclipire, o ratacire de moment ce ne schimba si ne preface intreaga viata, intreaga fiinta. Este o comuniune trup si suflet liber consimtita care ne inalta, ne face sa fim mai buni, mai frumosi. Unii ar numi-o refacerea mitului androginului caci asta a dorit Creatorul nostru pentru noi. Iar noi ne supunem acestei vointe divine. El a dat fiecaruia dintre noi un suflet pereche si odata cu el pasiunea cautarii lui. Nu a dorit ca noi sa fim singuri si nefericiti (caci asta inseamna singuratatea) si ne-a inzestrat cu tot potentialul de a ne regasi, de a ne intregi, de a fi un tot universal suficient si insusi. Dragostea se citeste in ochii iubitului (iubitei), poarta catre sufletul lui(ei). Daca ai privit odata adanc in acei ochi esti pierdut pentru totdeauna. Vei dori sa existi doar pentru a te regasi in acea privire si iti va fi suficient.

WHAT IS LOVE? Coolte12
WHAT IS LOVE? 346602 WHAT IS LOVE? 346602 WHAT IS LOVE? 346602 WHAT IS LOVE? 346602 WHAT IS LOVE? 346602 WHAT IS LOVE? 346602 WHAT IS LOVE? 346602 WHAT IS LOVE? 346602
Daca vrei sa fii iubit, iubeste.
ErHaRd
ErHaRd
Administrator
Administrator

Zodiac : Rac
Mesaje : 272
Puncte : 1335
Apreciat : 15
Inscriere : 21/11/2009
Varsta : 44
Localizare : Valencia-Spania

https://webeurop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Tutorial Re: WHAT IS LOVE?

Mesaj  AnDraDa Lun Sept 06, 2010 5:37 pm

A iubi inseamna a inceta sa traiesti pentru tine, a face ca toate sentimentele omenesti, teama, speranta, durerea, bucuria, placerea sa nu depinda decat de o singura fiinta; inseamna a te cufunda in infinit, a nu gasi nici o limita simtirii, a-ti inchina viata unei fiinte in asa fel incat sa nu traiesti si sa nu gandesti decat pentru a o face fericita; a turna maretie in injosire, a gasi alinare in lacrimi indurerate, placere in suferinta si suferinta in placere; adica a intruni in sine toate contradictiile